Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie
Strona główna
Aktualności
Historia
Dane teleadresowe
Skargi i wnioski
Kierownictwo
Oficer prasowy
Dzielnicowi
Kadry
Prewencja
Ruch Drogowy
Statystyki
Realizacje wniosków z debaty
Statystyka RD
Emeryci Policyjni
Kieruj się rozsądkiem

 

pkmp
logo-116000
Telefon Zaufania
telefon_zaufania
bezpieczna-praca
stop tyton
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Fundacja Dzieci Niczyje
fdn
Aktualności
Policjanci obchodzili swoje święto | Drukuj |
25.07.2014.
dsc_0665Dzisiaj międzychodzcy policjanci obchodzili swoje święto-Święto Policji. Z tej okazji  Komendant Powiatowy Policji w Międzychodzie insp. Sławomir Kaczmarek w obecności przedstawicieli samorządów oraz kierowników inspekcji i straży wręczył odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
…więcej
 
Kradzież kompresora | Drukuj |
25.07.2014.

dscn0016Śledczy z Międzychodu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży przyczepy specjalnej – sprężarki powietrza marki Mannesmann Demag Ds70 „SAM”. Kradzież miała miejsce w godzinach nocnych z środy na czwartek, na terenie ośrodków wypoczynkowych w Mierzynie.

…więcej
 
Wystawa 95 lat Policji otwarta | Drukuj |
25.07.2014.

img_3601Wczoraj o godzinie 13.00 w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie odbyło się otwarcie wystawy z okazji 95 lecia Policji Państwowej. To pierwsza tego typu wystawa zorganizowana w Międzychodzie.

…więcej
 
Życzenia z okazji Święta Policji | Drukuj |
21.07.2014.

wkwpPolicjantki, Policjanci, Pracownicy Policji garnizonu wielkopolskiego


…więcej
 
Wystawa 95 lat Policji Państwowej | Drukuj |
21.07.2014.
Komendant Powiatowy Policji, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Międzychodzie oraz Muzeum Regionalne zapraszają na wystawę, której otwarcie nastąpi 24 lipca 2014 roku o godzinie 13.00 w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia 2014 roku. 
 
  Obraz
 
…więcej
 
Wydarzenia 20.07.2014r. | Drukuj |
21.07.2014.

miedzychod[1]Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ostatni weekend międzychodzcy policjanci na drogach powiatu. Spotkanie z dwoma z nich nastąpiło w piątek o 16.30 w Luboszu, kiedy jechali rowerami na plażę.

Trzeci wpadł również w piątek po 18-ej, po tym jak na ulicy Ogrodowej w Sierakowie, staranował ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca. Niestety mieszkaniec Sierakowa uciekając zgubił tablicę rejestracyjną.

Ten swoisty dowód osobisty doprowadził mundurowych do uciekiniera. Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia okazało się, że kierowca siedział za sterami Peugeota mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.

Kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu nadal przez społeczeństwo jest tolerowane. Potencjalny pijany kierowca może być przyczyną ludzkiej tragedii zarówno dla pokrzywdzonych w wypadkach, jak i też dla bliskich sprawców.

Policjanci apelują o uniemożliwianie osobom nietrzeźwym siadanie za kierownicą i jazdę jakimkolwiek pojazdem.

 
Bezpieczne żniwa | Drukuj |
17.07.2014.

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu przypomina o przestrzeganiu w praktyce zasad bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń podczas pracy w polu i obejściu gospodarskim.  Zaleca się:

- Pracę z maszynami sprawnymi technicznie, wyposażonymi w osłony ruchomych elementów, w tym wałów przegubowo-teleskopowych oraz wyposażonymi w sprawny sprzęt gaśniczy.
- Przed przystąpieniem do naprawy, regulacji, czy usuwania gromadzących się materiałów należy wyłączyć napęd, zgasić silnik i odczekać aż elementy ruchu zatrzymają się
- Przy agregowaniu ciągnika z maszynami należy unikać udziału drugiej osoby
- Nie należy przewozić ludzi na błotniku ciągnika, czy pomoście kombajnu oraz na zaczepach, dyszlach i na załadowanych przyczepach
- Do schodzenia z załadowanej przyczepy zaleca się stosowanie drabiny o odpowiedniej długości
- Należy zabezpieczyć transportowane materiały przestrzenne przed spadaniem, a ich wysokość nie powinna przekraczać 4 m, a szerokość 2,5 m

Źródło: www.sierakow.pl


Obraz 


 
Wydarzenia 16.07.2014r. | Drukuj |
17.07.2014.
miedzychod[1]

Niestety pomimo naszych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości w czasie kierowania, wciąż wielu z nich lekceważy ostrzeżenia i łamie prawo. Tacy kierowcy  najwyraźniej nie liczą się ze skutkami prawnymi, ale najgorsze jest to, że nie szanują życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 23