Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie
Aktualności
Historia
Dane teleadresowe
Skargi i wnioski
Kierownictwo
Oficer prasowy
Dzielnicowi
Kadry
Prewencja
Ruch Drogowy
Statystyki
Realizacje wniosków z debaty
Statystyka RD
Emeryci Policyjni
Kieruj się rozsądkiem

 

 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
pkmp
Handel Ludźmi
logo-116000
Telefon Zaufania
telefon_zaufania
bezpieczna-praca
stop tyton
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Fundacja Dzieci Niczyje
fdn
Aktualności
Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu | Drukuj |
01.09.2015.

rd1Od piątku do niedzieli na polskich drogach doszło do 291 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 361 zostało rannych. Policja zatrzymała także 1440 nietrzeźwych kierujących. Część kierowców z pewnością zastosowała się do policyjnych apeli, ponieważ wypadków, zabitych, rannych osób i nietrzeźwych kierujących było mniej w porównaniu z ostatnim wakacyjnym weekendem roku ubiegłego.

…więcej
 
Pierwszy dzień szkoły | Drukuj |
01.09.2015.

1Dziś po wakacyjnej przerwie w szkołach zabrzmiał dzwonek. W rejonach szkół, przedszkoli pojawia się młodzież szkolna oraz dzieci. Na chodnikach, poboczach i przejściach przez jezdnię zrobiło się tłoczno.

Międzychodzcy policjanci w tym szczególnym dniu zawsze mają pełne ręce roboty. Policjanci pełniący służbę szczególnie w rejonach szkół, będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze będą nadzorowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

Policjanci apelują  również do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także do kierowców o zachowanie ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego. Tak będzie przez kilka najbliższych dni.

 
Wypadek na drodze do Kaczlina | Drukuj |
01.09.2015.

W piątek, kilka minut przed 14-ą policjanci otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym pomiędzy Sierakowem a Kaczlinem.  Doszło tam do zderzenia czołowego busa i osobówki. Pojazdy poruszały się po prostym odcinku drogi.

Ruch na tym odcinku jest zablokowany. Kierowca busa był uwięziony we wraku. Przy pomocy strażaków opuścił pojazd. Obaj kierowcy zostali hospitalizowani w międzychodzkim szpitalu.

Policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zebrali dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali ustalonych świadków. Przyczyny i okoliczności tej czołówki wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Szamotułach.

…więcej
 
Drogi wypoczynek | Drukuj |
05.08.2015.

rw2Zarzut kierowania samochodem po pijanemu usłyszał wczasowicz, który wczoraj wjechał samochodem na plażę w Mierzynie.

…więcej
 
KGP - Na polskich drogach jest bezpieczniej! | Drukuj |
05.08.2015.
1-170762Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.
…więcej
 
Skimming jak się przed tym ustrzec | Drukuj |
05.08.2015.
Podczas wpisywania nr PIN karty zawsze należy zasłaniać dłonią klawiaturę w taki sposób, aby uniemożliwić podgląd nie tylko z góry, ale i boku bankomatu, SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych paska magnetycznego karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach (ATM - Automated Teller Machine), ale również dokonania zakupów w placówkach handlowych za pośrednictwem terminali POS (Point Of Sale).
…więcej
 
Bezpiecznie na Przystanek Woodstock | Drukuj |
31.07.2015.
6
Od środy trwa policyjne działania, których zadaniem jest zabezpieczenie bezpiecznego przejazdu osobom zmierzającym na Przystanek Woodstock w Kostrzynie. Międzychodzcy policjanci w związku z ta imprezą jak do tej pory nie odnotowali żadnych naruszeń prawa, które mogłyby wpłynąć na zakłócenie ładu i porządku publicznego wypoczywających turystów na terenie powiatu międzychodzkiego oraz samych mieszkańców.
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 27