KPP Międzychód

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsługa osób uprawnionych
ASY BEZPIECZEŃSTWA
"Policjant, który mi pomógł"
Sprawdź swoje punkty karne

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na drodze nr 24 w Luboszu.

  Wczoraj (23.08.) ok. godz. 14:00, na drodze krajowej nr 24 w Luboszu (gm. Kwilcz) doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych: opla corsy i renault scenic. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. To kolejny - w ciągu trzech dni - wypadek na tym odcinku drogi biegnącej przez nasz powiat.

 2. Zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 24, na obwodnicy Orzeszkowa.

  Wczoraj (21.08.) około godz. 17:00 na obwodnicy Orzeszkowa (gm. Kwilcz) w ciągu drogi krajowej nr 24 doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów: samochodu osobowego, ciężarowego i busa. Pasażerka osobówki została przewieziona do szpitala w Międzychodzie.

 3. Mercedes w rowie, kierowca na gazie

 4. Mandat, punkty karne i zatrzymanie kierowcy.

  Wczoraj (29.08.) ok. godz. 8:30 w Kamionnie na drodze nr 24, policjanci międzychodzkiej drogówki zatrzymali kierowcę Jeepa, który popełnił wykroczenie, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 33 km/h. Podczas kontroli z pojazdu 31-letniego mieszkańca gm. Sieraków wyczuwalna była charakterystyczna woń spalonej marihuany. Jak się okazało - policyjny nos nie zawiódł.

 5. Sieraków - ciężarówka uderzyła w wiadukt

  Kierowca ciężarówki przeholował z wysokością pojazdu i uderzył w wiadukt. Przewożony kontener nie wytrzymał uderzenia i spadł na jezdnię. Wiadukt zmienił położenie o pół metra. Nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy.

 6. Dachowanie renówki w Luboszu

 7. Dwa oszustwa, kierujący bez uprawnień i motorowerzystka na podwójnym gazie

  Przedostatni weekend wakacji upłynął pod znakiem kilku zdarzeń kryminalnych. Dwie osoby zgłosiły oszustwo popełnione za pośrednictwem jednego z portali internetowych, drogówka wyeliminowała z ruchu kierującego bez uprawnień, zaś patrolówka nietrzeźwą motorowerzystkę.

 8. Międzychód: włamanie do mieszkania

  W piątek (8.09), popołudniu międzychodzcy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania przy ulicy Dworcowej. Z mieszkania zginęła biżuteria i pieniądze.

 9. Przez miejscowość pędził 109 km/h

  67-letni kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Do zdarzenia doszło wczoraj, 11 września w samo południe w miejscowości Kamionna.

 10. Uwaga na nieznane, podejrzane numery telefoniczne. Oddzwanianie na nie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych !

  Co jakiś czas, podczas rozmów z rodziną lub znajomymi możemy usłyszeć od nich, że ktoś do nich dzwonił, ale nie zdążyli odebrać tego połączenia, a na wyświetlaczu telefonu pozostał numer z którego dzwoniono. Numer często niestety tylko podobny do tego z naszej strefy, ponieważ może on być zlokalizowany na drugiej półkuli naszego globu, a oddzwonienie na niego może nas kosztować krocie. Może sami tego doświadczyliśmy ?