KPP Międzychód

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsługa osób uprawnionych
ASY BEZPIECZEŃSTWA
"Policjant, który mi pomógł"
Sprawdź swoje punkty karne

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie sylwestrowo-noworocznego weekendu

 2. Wypadek - Przedlesie 7.01.2018

  W niedzielę (07.01) o godzinie 17.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze do Drezdenka.

 3. Wydarzenia 08.01.2018r.

 4. Okazja czyni złodzieja.

  Idą święta, kasa jest potrzebna. Była okazja to ją wykorzystał. Teraz musi zapłacić podwójnie.

 5. Policjanci podsumowali świąteczny weekend

  Od 23 do 26 grudnia br. międzychodzcy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Okres świąteczny na drogach minął spokojnie. W tych dniach doszło do 3 niegroźnych kolizji drogowych oraz zatrzymali dwóch awanturników, którzy musieli wytrzeźwieć w policyjnym areszcie.

 6. Skuterem wieźli „maryśkę”.

  Wczoraj, 19-letni mieszkaniec Międzychodu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

 7. Wypadek w m. Wielowieś. Nie żyje kierowca BMW.

  Do tragedii doszło dziś /08.12/ o godzinie 0.25. Samochód jechał od Gorzynia w kierunku Międzychodu. Na prostym odcinku drogi pojazd wpadł w poślizg. Zjechał na prawą stronę jezdni, uderzył w latarnię, potem w ogrodzenie i dachował.

 8. Działania "Choinka 2017"

  To już kolejna wspólna akcja policjantów i strażników leśnych pod nazwą „Choinka”. Mundurowi sprawdzają nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek ale przede wszystkim swoje działania skupiają na kontroli obszarów leśnych, by ograniczyć w ten sposób zjawisko nielegalnego wycinania drzewek.

 9. Policyjna akcja "Błysk"

  Jak już informowaliśmy od poniedziałku do soboty /23.12/ w wybranych miejscach, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, radiowozy ruchu drogowego będą miały włączone niebieskie światła błyskowe, akcentując w ten sposób swoją obecność w miejscach niebezpiecznych. Policjanci chcą ograniczyć liczbę wypadków śmiertelnych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. W ciągu ostatnich 2 tygodni na wielkopolskich drogach zginęło 16 osób, w tym 9 pieszych.

 10. Czołówka na K24

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce dziś /10.12/ około godziny 13.00 na K24 w rejonie skrzyżowania Dzięcielin - Skrzydlewo. Najprawdopodobniej kierowca samochodu marki Honda jadąc od strony Gorzynia, chciał wykonać manewr skrętu w lewo, nie upewnił się co to możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, zajechał drogę kierującemu samochodem marki BMW, który jechał od strony m. Kamionna. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, którzy trafili do szpitala na badania. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.