KPP Międzychód

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. NAKAZ NATYCHMIASTOWEGO OPUSZCZENIA MIESZKANIA PRZEZ SPRAWCĘ PRZEMOCY W RODZINIE

  W dniu 29 maja 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postepowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 29 maja br., poz. 956), która zakłada m. in. zmiany w przepisach ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Wprowadza ona instrumenty prawne, pozwalające na szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc od osoby dotkniętej przemocą. Policja uzyska nowe uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

 2. POLICYJNE DOZORY ZA PRZEMOC W RODZINIE

  W wigilię policjanci z Międzychodu i Sierakowa zatrzymali dwóch mężczyzn, sprawców przemocy domowej po tym jak zostali wezwani do interwencji domowych. Finał ich nastąpił dopiero 25 grudnia br. kiedy to oprawcy przemocy domowej usłyszeli zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodziną oraz zostali oddani pod dozór z nakazem opuszczenia mieszkania. Za znęcanie się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

 4. UNIEMOŻLIWIŁ DALSZĄ JAZDĘ PIJANEMU KIEROWCY

  Dzięki postawie obsługi jednej ze stacji paliw w Międzychodzie, policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 47-letniego cudzoziemca.

 5. Ogłoszenie 72104 na stanowisko Starszego Inspektora w Zespole Wspomagającym

 6. Nowy Dzielnicowy w Gminie Sieraków

  W czerwcu 2016 roku nastąpiła inauguracja programu "Dzielnicowy bliżej nas". Jest to powołanie do życia nowej wizji dzielnicowego, zgodnie z którą dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, rzecznikiem Policji wobec mieszkańców. Jego podstawowym zadaniem jest praca na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. W dniu 15 lutego 2020 roku Komendant Powiatowy Policji w Międzychodzie powierzył realizację przedmiotowych zadań sierż. Radosławowi Szałacie.

 7. Pasażer z marihuaną, a kierowca pod jej działaniem

  Policjanci z Międzychodu zatrzymali kierowcę skody, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany i amfetaminy. Wpadł także pasażer auta, który przy sobie miał marihuanę. Za posiadanie narkotyków usłyszeli już zarzuty.

 8. NOWI POLICJANCI W SZEREGACH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliły 82 osoby. Nowo przyjęci do służby, policjantki i policjanci, złożyli ślubowanie. Te uroczystości na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 9. Fałszywi policjanci okradli mieszkankę Łowynia

  Fałszywi policjanci pod pozorem przeszukania mieszkania okradają 21 letnią kobietę.

 10. Policjanci zlikwidowali uprawę konopii

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sierakowa, podejrzewanych o nielegalną uprawę konopi. Mundurowi zabezpieczyli 45 roślin. Za uprawę, posiadanie i udzielanie ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.