Kolejne spotkanie, kolejne rozmowy o narkotykach i dopalaczach - Aktualności - KPP Międzychód

Aktualności

Kolejne spotkanie, kolejne rozmowy o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 14.08.2019

Kolejna odsłona kampanii edukacyjno - profilaktycznej MSWiA pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają" miała miejsce wczoraj podczas spotkania międzychodzkich policjantów z uczestnikami obozu harcerskiego w Zatomiu Nowym.

Wczoraj (13.08) w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policjanci z międzychodzkiej komendy, podczas spotkania z harcerzami rozmawiali o odpowiedzialność karnej nieletnich oraz demoralizacji na przykładzie zagadnienia narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających. 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.