Spotkanie antydopalaczowe z kolonistami - Aktualności - KPP Międzychód

Aktualności

Spotkanie antydopalaczowe z kolonistami

Data publikacji 20.08.2019

Tym razem odsłona kampanii edukacyjno - profilaktycznej MSWiA pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają" nastąpiła dziś (20.08) podczas spotkania międzychodzkich policjantek z kolonistami wypoczywającymi w Sierakowie.

Dziś (20.08) kampania edukacyjno - profilaktyczna pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, zawitała do kolonistów wypoczywających w Sierakowie. Policjantki z międzychodzkiej komendy w trakcie spotkania z młodzieżą rozmawiały o odpowiedzialność karnej nieletnich oraz demoralizacji na przykładzie zagadnienia narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających. 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.